کولر صنعتی (قیمت، مشخصات و کاتالوگ) ❄

کولر صنعتی (قیمت، مشخصات و کاتالوگ) ❄

کولر صنعتی (قیمت، مشخصات و کاتالوگ) ❄

کولر صنعتی نامی آشنا در میان مدیران صنایع می‌باشد. کولر آبی اصلی‌ترین سیستم جهت خنک کردن محیط می‌باشد که از قدیم در ایران در انواع مختلف کاربرد داشته است؛ اما نمی‌توانست در فضاهای بزرگ آنطور که مناسب است سرمایش ایجاد کرده و نیاز کارکنان و مدیران را برآورده کند.

کولر آبی در سال‌های نه چندان دور در ظرفیت‌های پایین تولید می‌شد و بیشتر در محیط‌های کوچک همچون خانگی، ادارات، فروشگاه‌ها، مغازه‌ها و… مورد استفاده قرار می‌گرفت اما امروزه با افزایش نیازها به کولرهای بزرگ جهت تامین سرمایش در محیط‌های صنعتی و گسترده، یک کولر آبی با ظرفیت و توان بالا بیشتر از گذشته احساس می‌شود که این نیاز مهم با کولرهای صنعتی رفع شده است.

کولر صنعتی در محیط‌هایی نظیر کارخانه‌ها و سوله‌ها، پارکینگ‌ها، انبارهای محصولات، گلخانه‌ها، ادارات و نمایشگاه‌ها، آشیانه هواپیما، سالن‌های تولیدی و هر جایی که نیاز دارد تا خنک باشد قابلیت استفاده را دارد.

کولر صنعتی یکی از محصولات سرمایش صنعتی است با قدرت بالا سرمای لازم را تولید کرده تا خنک سازی محیط به صورت کامل و یکنواخت انجام شده تا از گرمای تابستان به راحتی گذر کنیم.

همچنین اگر با رطوبت و حرارت بالا در مرغداری‌ها و گلخانه‌ها مواجه باشیم و در سالن‌های تولید محصول و پرورش میوه و صیفی‌جات، نیاز به سرمایش لازم و شوک سرمایی داشته باشیم، استفاده از کولر صنعتی می‌تواند این معضل را حل کرده و نگرانی دیگر نداشته باشیم.

سرماسان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های سیستم‌های سرمایشی مدرن در ایران، انواع کولر صنعتی را تولید و عرضه می‌نماید و آماده همکاری با مجموعه‌ها، نهادها، مدیران و.. می‌باشد تا بتواند سرمایش لازم محیط‌ها را تامین کند.

مشاوره سرماسان 300x208 - کولر صنعتی (قیمت، مشخصات و کاتالوگ) ❄
قبل از خرید کولر صنعتی با سرماسان تماس بگیرید

سیستم برودتی چیست؟!

سیستم برودتی یک مکانیزم است اما برخی به اشتباه فکر می‌کنند که سیستم برودتی یک دستگاه سرمایشی می‌باشد که هوای خنک تولید می‌کند! در تعریف این محصول می‌توان گفت که گرما به وسیله سیستم برودتی از محل موردنظر خارج شده و به محل دیگری منتقل می‌یابد و با انجام این مکانیزم، گرمای آن محدوده از بین رفته و طبیعتا شاهد کاهش دما و خنک‌تر شدن محیط خواهیم بود.

سیستم‌های برودتی انواع مختلفی دارند به واسطه آن‌ها حرارت هوا جذب شده و شامل: «سیستم تبخیری» ، «سیستم جذبی» و «سیستم تراکمی» می‌شوند.

در خصوص سیستم‌های جذبی و تراکمی حتما در مجله سرماسان به صورت مفصل به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، اما چون کولر صنعتی جزء سیستم‌های تبخیری می‌باشد در ادامه کمی درباره آن توضیحاتی آورده‌ایم.

دو سیستم برودتی تراکمی و جذبی با استفاده از برق و در صورتی که برق نباشد با گاز کار می‌کنند اما سیستم برودتی تبخیری با آب کار کرده و روش کار آن با دو نوع دیگر متفاوت است. در سیستم‌های تبخیری، بخار شدن آب باعث شده تا گرمایش محیط جذب شود و در نتیجه کاهش دما را متوجه می‌شویم.

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، کولرهای صنعتی نیز جزء دسته تبخیری هستند.

کولر صنعتی آبی

کولر صنعتی امتحان خود را پس داده است! طبق بررسی‌ها و به گفته بیش از ۹۰% مدیران کسب و کارهایی که از کولرهای صنعتی استفاده کرده‌اند، این کولرهای آبی به بهترین نحو فضا را خنک کرده و با عملکرد مناسب خود باعث می‌شوند دمای محیط تا میزان قابل توجه‌ای کاهش یابد.

کولر آبی صنعتی اگرچه از لحاظ ظاهری و در نگاه اول شبیه به کولرهای خانگی و دیگر انواع کولرهای آبی هستند لیکن در طراحی داخلی، قطعات به کار رفته و در عملکرد تفاوت بسیار چشمگیری داشته و به راحتی می‌توان متوجه اختلاف آن‌ها در تولید سرمایش شد.

با توجه به عملکرد خیره‌ کننده‌ای که کولر صنعتی آبی از خود به جا گذاشته می‌توان این محصول را مناسب‌ترین، کارآمدترین و انتخاب اول برای تامین سرمایش عالی تمامی محیط‌های آب و هوایی در کشور مثل شرایط: گرمسیری، سردسیری، مناطق خشک، مناطق صنعتی و شهری و… دانست.

? با دو کولر صنعتی آکسیال و کولر صنعتی سانتریفیوژ آشنا شوید. ?

امروزه کولرهای صنعتی برند سرماسان جزء پرفروش‌ترین کولرهای آبی در بازار است که توانسته با کارکرد قابل قبول خود، رضایت مشتریان را به ارمغان آورده و در نتیجه رزومه بلندبالایی برای سرماسان شده است. خرید کولر صنعتی از شرکت سرماسان دارای مزیت‌های فراوانی از جمله قیمت مناسب، کیفیت بالا، ۲ سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش و… می‌باشد.

قطعات کولر صنعتی

کولرهای صنعتی باید از بهترین قطعات تولید شده تا بتوانند بازدهی مناسب و راندمان بالایی داشته باشند، کولر صنعتی سرماسان که یکی از تولیدکنندگان این حوزه می‌باشد، شامل اجزای کاملی است.

قسمت‌های مختلف کولر صنعتی:

 • بدنه کولر
 • مخزن آب
 • موتور
 • تسمه
 • یاتاقان
 • شفت
 • سیستم لوله کشی داخلی
 • سیستم سیم کشی
 • ترموستات
 • فن و دمنده کولر
 • پد سلولزی

وجود تک تک این قطعات در کولر صنعتی باکیفیت، باعث می‌شود تا محصولی مناسب و قابل قبول داشته باشیم و از کارکرد و عملکرد آن حتی پس از گذشت سال‌ها نیز خیال‌مان آسوده باشد.

در این بین مخزن، فن دمنده، پدسلولزی و موتور کولر از مهم‌ترین قطعه‌هایی هستند که باید از بهترین جنس بوده تا دچار آسیب نشوند، زیرا هزینه‌های بسیاری را روی دست‌مان می‌گذارد. همچنین بدنه کولر نیز مهم است زیرا جلوی پوسیدگی کولر را در برابر رطوبت، نور خورشید، طوفان را می‌گیرد و طول عمر محصول را بالا می‌برد.

قطعات کولر صنعتی 300x240 - کولر صنعتی (قیمت، مشخصات و کاتالوگ) ❄
قسمت های مختلف کولر صنعتی

کاربرد کولر صنعتی

کولرهای صنعتی کاربردهای فراوانی داشته و می‌توان از آن‌ها در سالن‌های تولیدی، سالن‌های صنعتی، انبار و کارگاه‌های کوچک، سالن‌های همایش و نمایشگاه، پارکینگ خودرو و تعمیرگاه‌ها، مجموعه‌ها و فضاهای ادارای و تجاری، گلخانه و مرغداری، هیات‌ها و مساجد استفاده کرد و از سرمایش لازم بهره برد.

طریق استفاده از کولر صنعتی نیز حائز اهمیت است و اینکه بدانیم برای مجموعه خود به چه کولری نیاز داریم را باید توجه داشته باشیم. به عنوان مثال اگر بخواهیم برای سرمایش یک سوله از کولرصنعتی استفاده کنیم، می‌توان گفت برای هر ۱۱۰۰ مترمکعب فضای خود، نیاز به کولری با ظرفیت ۱۳ هزار داریم.

اگر محیط ما بزرگ‌تر و در بین ۱۳۰۰ تا ۲۰۰۰ متر مکعب باشد برای تامین خنکی لازم، به کولر صنعتی با ظرفیت ۲۶ هزار متر مکعب بر ساعت نیاز خواهیم داشت.

البته برای بررسی و برآورد دقیق‌تر نیاز است تا ارتفاع مجموعه، محل آب و هوایی و نوع کاربری را نیز در نظر داشت تا بتوان کولر آبی صنعتی مناسب را انتخاب کرد. می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۲۲۲۹۱۷۶ تماس گرفته تا اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار بگیرد.

ویژگی و مزیت‌های کولر صنعتی

مطمئنا مهم‌ترین ملاک برای انتخاب و خرید کولرصنعتی ویژگی‌ها و مزایای آن دستگاه است. کولرهای صنعتی شرکت سرماسان که جزء کارآمدترین کولرهای موجود در بازار است دارای مزیت‌ها و قابلیت‌های بسیاری هستند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. دارای نشان کیفی و رعایت استاندارهای روز دنیا
 2. تامین سرمایش انواع محیط‌ها به صورت یکنواخت و کامل
 3. دارا بودن محافظ توری جهت امنیت و دوام بالاتر پدها
 4. کاهش قابل توجه در مصرف سوخت و آب
 5. استفاده از ورق‌های گالوانیزه کیفیت بالا
 6. استفاده از پوشش رنگی الکترواستاتیک مرغوب
 7. عدم ایجاد مزاحمت برای کارکنان و عدم اشغال فضا
 8. امکان نصب اینورتر جهت کنترل و تنظیم دور موتور
 9. امکان نصب ترموستات برای تنظیم درجه دمای فضا
 10. دارا بودن چرخ و پایه جهت حمل و جابجایی آسان دستگاه

قیمت کولر صنعتی

قیمت کولرهای صنعتی در بازار متغییر است! جدای از موارد ذکر شده، دارا بودن گارانتی مناسب و خدمات پس از فروش خوب نیز از جمله ملاک‌ها جهت قیمت‌گذاری کولرهای آبی می‌باشد. از همین رو بسته به «برند، نوع کاربردی، ظرفیت کولر و گارانتی» قیمت کولر صنعتی از رنج ۲۵ میلیون تومان شروع می‌شود و هرچه قابلیت‌ها و ظرفیت آن بالاتر برود، قیمت نیز افزایش یافته و تا ۵۵ میلیون تومان می‌رود.

راه اندازی و نصب کولر

نکته مهم دیگری که در خصوص این کولرها وجود دارد، نصب و راه‌اندازی کولرصنعتی می‌باشد که با توجه به هزینه‌ای که می‌کنیم باید در مناسب‌ترین شرایط جایگذاری و نصب شود تا هم راندمان بالا و کارایی لازم را داشته باشد و هم دچار خسارت و آسیب نشویم.

در نظر داشته باشید، نصب دستگاه با فروشنده می‌باشد و شرکت مربوطه باید کارشناسان مورد تایید خود ارسال کرده تا راه‌اندازی توسط آن‌ها انجام شود.

همچنین باید به این مهم نیز توجه داشت که در زمان نصب، برق و آب و جریان آنها قطع شود.

جایگذاری و محل نصب سیستم حائز اهمیت بوده و یکی از تاثیر گذار ترین عوامل بر کیفیت سرمایشی خروجی و راندمان دستگاه، محلی می‌باشد که کولر قرار است آنجا قرار گیرد. به عنوان نمونه می‌توان کولرهای خانگی را مثال زد. خانواده کولرها، باید در مکان ‌های آزاد و شرایط هوایی باز باشند تا عملکرد بهتری از خود به جای بگذارند.

کولر باید از جهات مختلف آزاد و باز بوده تا هوای لازم به آن برسد. قرار دادن دستگاه سرمایشی در سایه و در جهت وزش باد نیز در عملکرد کلی آن تاثیر بسزایی دارد.

دریچه‌ی خروجی باید توسط یک اتصال برزنتی به ابتدای کانال یا همان ورودی وصل شده و درزی در آن نباشد.

مزیت‌های استفاده از پد سلولزی در کولر صنعتی

پد سلولزی جایگزین پوشال در کولرهای نسل جدید شده و یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های کولرهای صنعتی با کولرهای نسل قدیم، حضور پدسلولزی می‌باشد. بازدهی بیشتر در خنک سازی و کاهش چشمگیر در مصرف آب، از اصلی‌ترین دلایلی است که باعث شده پد جایگزین پوشال شود.

پدهای سلولزی از مواد کاغذ کرافت تولید شده و باعث شده تا درصد جذب آب بالاتر رود. همچنین از ورود حشرات و گرد و خاک به داخل کولر، به واسطه ساختار مهندسی پدها جلوگیری می‌شود. با استفاده از پدها این امکان هم میسر می‌شود که آب به صورت یکنواخت و کامل در تمام سطح پدها توزیع شود.

لازم است که بدانید، تراکم بالا در پدسلولزی سبب افزایش جذب آب و در نتیجه رشد درصد خنک سازی شده و طبق برآوردها، در هر ۱ متر مکعب پد، حدود ۶۵ لیتر آب جذب می‌شود.

مزیت دیگر استفاده از پدسلولزی در کولر صنعتی، مربوط به راندمان دستگاه می‌باشد که به صورت قابل توجه‌ای افزایش می‌یابد و در نتیجه شاهد خنک‌سازی بهتری خواهیم بود.

پد سلولزی کولر دارای قابلیت‌های بسیار دیگری همچون: «وزن سبک و جرم کم»، «راحتی در نصب، تعویض و پاکسازی»، «عدم رسوب‌زدایی»، «عمر مفید تا ۶ سال»، «خاصیت خودشویی»، «کاهش میزان ریزش آب»، «عدم ایجاد بوی نامطبوع» می‌باشد.

آیا پدهای سلولزی دارای معایب هستند؟!

پاسخ به این سوال ساده و روشن است؛ بله! تمام سیستم‌هایی که به دست بشر ساخته شده دارای معایب و مزیان بوده و کولرهای صنعتی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

پد سلولزی قیمت نسبتا بالایی نسبت به پوشال دارد و در هنگام خرید، خریداران به این مسئله فکر می‌کنند. قیمت پد سلولزی بالا می‌باشد اما نکته مهم این است که با توجه به هزینه‌ای که می‌شود، به همان میزان راندمان سیستم بالاتر رفته و ما شاهد عملکرد عالی و خنک‌سازی بسیار بهتری نسبت به پوشال خواهیم بود.

نتیجه گیری درباره کولرهای صنعتی

با کولرصنعتی آشنا شدیم و درک کردیم که برای سرمایش انواع محیط‌های بزرگ نیاز مبرم به این کولرها داریم تا بتوانیم هم از سرمایش لازم بهره ببریم و هم در هزینه‌ها صرفه جویی کنیم. انتخاب اول مدیران و صنایع کولر آبی صنعتی است.

شرکت‌های بسیاری از جمله سرماسان، آبسال، انرژی، کولاک‌گستر، آزمایش و… هستند که انواع کولرهای آبی را تولید و عرضه می‌کنند و توانسته‌اند بسته به ظرفیت خود، در این حوزه فعالیت نمایند.

Infographic cooler - کولر صنعتی (قیمت، مشخصات و کاتالوگ) ❄
اینفوگرافی کولرهای صنعتی سرماسان

سوالات متداول

کولر صنعتی باکیفیت را از کجا بخریم؟!

شرکت سرماسان قوی‌ترین رزومه این حوزه را داشته و تولیدکننده مدرن‌ترین سیستم‌های سرمایش صنعتی در ایران است.

دلیل تفاوت سرماسان با دیگر برندها در چیست؟

سرماسان دارای گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و استاندارد ملی ایران و استاندارد CE اروپا می‌باشد و شاخص‌هایی نظیر: انتخاب مواد اولیه مرغوب، دقت بالا در مونتاژ، بالاترین دوره گارانتی و خدمات پس از فروش نسبت به رقبا، ارسال سریع محصول، بهره‌مندی از تیم‌های مهندسی و… را همیشه اولویت خود قرار می‌دهد.

چطور می‌توانم بهترین کولر صنعتی را بخرم؟!

ارتباط با ما ساده است. کافی‌ست شماره ۰۲۱۲۲۲۲۹۱۷۶ را شماره‌گیری کنید! از اینجا به بعد کارشناسان ما پروژه شما را پیش برده و در خرید محصول موردنظرتان کمک می‌کنند. همچنین می‌توانید به فروشگاه ما نیز مراجعه کنید.

سرماسان ❄

شرکت سرماسان نامی آشنا در میان تولیدکنندگان سیستم‌های سرمایشی و تجهیزات سرمایش صنعتی می‌باشد که امروزه توانسته با تولید مدرن‌ترین محصولات نظیر کولرهای صنعتی، کولر آبی سلولزی بزرگ، فن تهویه، سیستم مه پاش، پنکه مه پاش، پدکولر، سیستم پد و فن و… عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده این حوزه را کسب نماید.

شرکت سرماسان حدود ۱۵ سال به صورت مستمر و تخصصی در این حوزه فعالیت داشته و با تجربه خود در زمینه طراحی، ساخت و ارائه تجهیزات سرمایشی، برندی معتبر در بین صنایع و شرکت‌ها و مدیران صنعتی شناخته شده و توانسته جایگاه بالایی در بازار رقابتی فروش را به خود اختصاص دهد.

استفاده از مواد اولیه مرغوب، به‌روز بودن و بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا، تولید محصولی باکیفیت، قیمت مناسب همراه با شرایط اقساط و ارسال سریع کالا، ۵ اصل مهم در اساسنامه شرکت سرماسان است که همواره در تلاش هستیم تا به این اصول عمل کنیم.

نکته مهم دیگر این است که تمامی محصولات سرماسان دارای ۲۴ ماه گارانتی معتبر و ۱۰ سال خدمات پس از فروش هستند تا خیال مشتریان از این بابت آسوده باشد. همچنین با حضور فعال در ۲۸ استان، آماده پاسخ‌گویی به تمام مردم هستیم.

از جمله مهم‌ترین مواردی که می‌توان در خصوص آشنایی با برند سرماسان عنوان کرد، دارا بودن استاندارد ملی ایران و استاندارد CE اروپا برای محصولات خود می‌باشد؛ که این مهم نقش بسزایی در جهت ارائه کیفیت بالاتر محصول دارد.

لازم است بدانید تمامی محصولات سرمایشی و تهویه مطبوع سرماسان قابل استفاده در محیط‌های صنعتی، انبارها، سوله‌ها و کارگاه‌ها، مجموعه‌های تفریحی ورزشی، مساجد و حسینیه‌ها، سالن‌های گلخانه و مرغداری، رستوران‌ها و کافه‌ها، پارکینگ‌ها و نمایشگاه‌ها، آلاچیق‌ها و روف‌گاردن‌ها و تراس‌ها و غیره، می‌باشند.

برای اطمینان خاطر جهت کیفیت محصول خریداری شده از شرکت سرماسان، می‌توانید رزومه ما را مرور کنید. سرماسان مفتخر است همکاری با نهادهای رسمی و مجموعه‌های شناخته شده کشوری را در رزومه خود دارد و طی ۱۵ سال فعالیت، هزاران پروژه موفق را اجرا کرده است.

** برای دانلود کاتالوگ اینجا را کلیک کنید **
امتیاز دهید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X