فن سیرکوله

فن سیرکوله سرماسان - فن سیرکوله
کولر آکسیال

شرکت سرماسان عرضه کننده مدرن‌ترین دستگاه‌های «فن سیرکوله» با بهترین کیفیت برای انواع گلخانه‌ها، مرغداری‌ها، سالن‌های کشت و… می‌باشد. 

فن سیر کوله که به آن اصطلاحا جت فن هم گفته می‌شود در واقع جهت جابجایی و یکنواخت سازی جریان و دمای هوا در فضاهای بزرگ است. در واقع فن سیرکوله یک هواکش قدرتمند محسوب می‌شود. استفاده از فن سیر کوله باعث می‌شود هوا در سالن‌های رشد برای گیاهان و یا حتی حیوانات بطور یکنواخت جریان یابد. استفاده از این فن‌ها از تغییرات دما و رطوبت به طور ناگهانی جلوگیری می‌کند.
تهویه مناسب برای محیط‌‌های بسته و صنعتی مانند گلخانه‌ها، سالن‌های کشت قارچ، دامداری‌ها و… امری بسیار مهم برای سلامت گیاهان و قارچ‌ها و بهبود رشد محصولات گلخانه‌ای می‌باشد. سیستم‌های متنوعی در این راستا تولید شده‌اند زیرا برخی محصولات و گیاهان به دمای هوا و میزان رطوبت حساس می‌باشند، که فن سیر کوله یکی از این سیستم‌ها می‌باشد. انجام مناسب تهویه برای گلخانه و سالن‌های مورد نیاز به تهویه، استفاده از فن سیر کوله می‌تواند باعث تعدیل دما، کنترل میزان رطوبت محیط در فصل‌های گرم و سرد سال شود همچنین تامین اکسیژن و کربن دی اکسید مورد نیاز گیاهان را نیز در پی خواهد داشت.
علاوه بر موارد بالا استفاده از فن سیر کوله جهت تهویه محیط‌های بسته عامل مهمی در جلوگیری از شیوع بیماری‌های باکتریایی، قارچی و حتی آفت‌ها بحساب می‌اید.
از دیگر قابلیت های فن سیر کوله می‌توان به پمپاژ هوای گرم و یا هوای تازه از سمتی به سمت دیگر اشاره نمود. این دستگاه قابلیت مکش هوای پشت خود و پمپاژ آن به طرف جلو را داراست (البته میزان مکش و پمپاژ در انواع مختلف این محصول متفاوت است).
محل نصب فن‌های سیرکوله در ارتفاعات بالای گلخانه یا سالن است که فرم قرارگیری آن‌ها بصورت چسبیده یا آویزان از سقف می‌باشد.
از فن‌های سیر کوله بیشتر بعنوان یک ابزار کمکی برای سیستم‌های تهویه اصلی استفاده می‌کنند. در نتیجه این فن‌ها باعث جبران افت فشار سیستم‌های تهویه اصلی می‌شوند که این امر موجب بهبود عملکرد و افزایش بازدهی سیستم تهویه موجود می‌شود.
همچنین معمولا سنسورهای دمایی در سالن‌ها در ارتفاع پایین نصب می‌شود بنابراین سیستم‌های گرمایشی در فصل زمستان دیرتر خاموش می‌شود و همین امر باعث افزایش مصرف سوخت و در نتیجه افزایش هزینه‌های جاری خواهد شد. نصب فن سیر کوله در سالن ها موجب می‌شود که هوای گرم از بالای سالن در کل محوطه از فضا در گردش باشد و به طور یکنواخت جریان یابد.

کاربردهای فن سیر کوله:

  • گلخانه‌ها
  • سالن‌های کشت قارچ
  • سالن‌های پرورش دام و طیور
  • تهویه‌ی طولی در تونل‌ها
  • تهویه سوله‌ها
  • تهویه پارکینگ‌ها
  • استفاده از آن برای ایجاد جریان هوا برای کاربری ‌های خاص
مشخصات فن سیرکوله سرماسان
circulation fan - فن سیرکوله

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

آخرین مطالب

X