چگونه سرمایش گلخانه را تامین کنیم؟

سرمایش گلخانه 897x313 - چگونه سرمایش گلخانه را تامین کنیم؟

سرمایش گلخانه با سیستم‌های تهویه مطبوع

گلخانه‌ها مکان‌هایی هستند که می‌توانیم در آنجا به پرورش گل و گیاه بپردازیم، نکات مهمی را باید در زمینه نگهداری از گلخانه فرا بگیریم، که از مهم‌ترین نکات می‌توان به نحوه آبیاری گیاهان و نگهداری از گیاهان گل‌دار اشاره کرد.

ولی یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در زمینه گلخانه به آن توجه کنیم سرمایش گلخانه می‌باشد. سرمایش گلخانه به ما نشان می‌دهد که دمای گلخانه باید در چه اندازه‌ای قرار بگیرد تا هیچ آسیبی به گیاهان وارد نشود.

در این مقاله «مجله سرماسان» قصد داریم سرمایش گلخانه را بررسی کنیم و جزئیاتش را نیز مورد بررسی قرار دهیم؛ پس تا انتها همراه ما باشید.

سیستم سرمایش گلخانه دارای چه ویژگی‌هایی می‌باشد؟

سیستم‌های سرمایشی که در گلخانه‌ها استفاده می‌شود بیشترین تأثیر را در کنترل رطوبت و دما خواهند داشت چون دو عنصر رطوبت و دما بیشترین تأثیر را بر رشد گیاهان دارند. معمولاً دمای یک گلخانه باید در حدودی باشد تا هیچ آسیبی به گل‌ها و گیاهان وارد نشود، کنترل مقدار رطوبت نسبی که در گلخانه وجود دارد نیز باید توسط سیستم‌های سرمایشی کنترل شود.

شاید سؤال مطرح شود که ما از سیستم‌های سرمایشی در گلخانه‌ها در چه مواقعی باید استفاده کنیم، در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که در صورتی از سیستم‌های گرمایشی باید استفاده کنیم که میانگین دمای روزانه برای گل‌ها و گیاهان بسیار بالا باشد، در صورتی که بخواهیم محصولاتمان را نگهداری کنیم باید از سیستم‌های خنک کننده بهره ببریم.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از شرکت‌ها سعی کرده‌اند محصولاتی را به بازار عرضه کنند که مشکلات سرمایشی گلخانه‌ها را حل کند. به طور کلی در زمان تابستان، گرمای زیادی به وجود می‌آید و در این هنگام باید از یک سری وسایل خنک کننده استفاده کرد که تمامی رطوبت‌ها را از بین ببرد. یکی از این وسایل کولرهای گازی و آبی هستند. معمولاً از این کولرها در مواقع فصل گرم سال استفاده می‌شود و در خانه و حتی گلخانه کاربرد دارند.

گلخانه فن تهویه - چگونه سرمایش گلخانه را تامین کنیم؟
چگونه سرمایش گلخانه را تامین کنیم؟

ما در این مقاله می‌خواهیم در خصوص خنک کردن گلخانه محصولاتی را بررسی کنیم که نام این محصولات به ترتیب: پد کولر، پد سلولزی، فن تهویه گلخانه، فن سیر کوله می‌باشد، ولی در ابتدا می‌خواهیم روش‌هایی را در خصوص خنک کردن گلخانه بررسی کنیم.

اولین روش برای خنک کردن گلخانه ایجاد سایه می‌باشد به طوری که این سایه‌ها می‌توانند دمای داخل گلخانه را تا حدی کاهش دهند. نوع دیگری از پارچه‌ها پارچه ساران می‌باشد که می‌توانیم از این نوع پارچه‌ها برای کاهش دمای داخل گلخانه استفاده کنیم.

استفاده از آهک نیز می‌تواند به کاهش دمای گلخانه کمک کند به طوری که از طریق آهک می‌توان یک سری سایه ایجاد کرد. یک سری دیگر از وسایل خنک کننده هستند که به آن پنکه خارج کننده هوا می گویند، این پنکه‌ها بیشتر جهت متعادل سازی دمای درون و بیرون گلخانه استفاده می‌شوند و می‌توان از طریق آنها دمای داخل گلخانه‌ها را کاهش داد.

استفاده از چه محصولاتی برای سرمایش گلخانه‌ها مناسب می‌باشد؟

در قسمت‌های قبل ما پد کولر و پد سلولزی و فن تهویه گلخانه و فن سیر کوله را نام بردیم حالا می‌خواهیم این موارد را تک به تک مورد بررسی قرار دهیم.

پد کولر :

پدهای کولر جز بهترین  وسایل خنک کننده در گلخانه استفاده می‌شود. شما در هر شرایط آب و هوایی می‌توانید از این نوع پدهای کولر استفاده کنید. پدهای کولر برق کم مصرف می‌کنند. هیچ صدایی در هنگام کار ایجاد نمی‌کنند و هزینه مقرون و به صرفه نیز دارند، اگر از بوی بدی در داخل گلخانه رنج می‌برید، پدهای کولر می‌توانند به شما در از بین بردن بوی بد گلخانه کمک کنند. همچنین شما می‌توانید از طریق ریموت کنترل این پدها را خاموش و روشن کنید.

پد سلولزی :

پدهای سلولزی نوع دیگری از وسایل خنک کننده هستند که در سرمایش گلخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، این پدها به صورت بسته‌ای به فروش می‌رسند و اگر شما از کولر در داخل گلخانه استفاده می‌کنید می‌توانید پدهای سلولزی را نیز در این کولرها به کار ببرید تا دمای داخل گلخانه به کمترین مقدار برسد و کاهش یابد.

فن تهویه گلخانه :

یکی دیگر از محصولاتی که برای سرمایش دمای گلخانه به کار می‌رود، فن تهویه گلخانه نام دارد. این فن‌ها به صورت فن تهویه ۱۴۰ و فن تهویه ۱۰۰ در بازار موجود هستند. اگر شما می‌خواهید از یک وسیله پرکاربرد برای خنک سازی استفاده کنید می‌توانید از فن تهویه استفاده کنید.

این فن‌ها به خوبی هوا را در سراسر گلخانه به گردش در می‌آورند، رطوبت را نیز متعادل می‌سازند، در هنگام کار نیز صدای زیادی تولید نمی‌کنند. مقدار ی اکسید کربن لازم برای گلخانه را تأمین می‌کنند. در مصرف برق نیز صرفه جویی می‌کنند. دما را نیز کنترل می‌کنند. همچنین این فن‌ها انواع آفات را نیز از بین می‌برند.

فن سیرکوله :

فن سیر کوله نیز یکی دیگر از وسایلی می‌باشد که برای خنک سازی داخل گلخانه استفاده می‌شود. استفاده از این نوع فن باعث می‌شود تا جریان هوا به طور یکسان در سراسر گلخانه تقسیم شود، فن سیر کوله با ایجاد تهویه مناسب و صحیح باعث جلوگیری از  بسیاری آلودگی ها و آفات می‌شوند. همچنین از طریق این فن هوای داخل گلخانه نسبت به هوای بیرون گلخانه تنظیم می‌شود و دمای داخل نیز خنک‌تر خواهد بود.

نصب این گونه فن‌ها بسیار آسان است. اکسیژن رسانی از طریق این فن‌ها به طور کامل در سراسر گلخانه انجام می‌شود. همچنین اگر از این فن‌ها استفاده می‌کنید دیگر بوی بد و نامطبوعی را متوجه نخواهید شد و سیستم تهویه گلخانه از طریق این فن‌ها باعث بالا رفتن کیفیت کل فضای گلخانه می‌شود و حتی این فن باعث کاهش هزینه نیز خواهد شد.

نتیجه گیری

در این مقاله ما سرمایش گلخانه را بررسی کردیم و جزئیاتش را نیز مورد بررسی قرار دادیم. مهم‌ترین نکته در خصوص سرمایش گلخانه استفاده از محصولاتی بود که خدمت شما معرفی کردیم، اگر شما می‌خواهید در زمینه سرمایش گلخانه اطلاعاتی داشته باشید این مقاله می‌توانید نیازهای شما را در این زمینه برطرف کند.

خرید محصولات سرمایشی سرماسان ❤️

برای خرید انواع سیستم‌های سرمایشی، می‌توانید با شماره ۲۲۲۲۹۱۷۶-۰۲۱ تماس بگیرید تا کارشناسان سرماسان شما را راهنمایی کنند.

بیشتر بخوانید:

✓ سرمایش گلخانه با پد سلولزی و فن تهویه

بهترین کولر برای خنک کردن کارخانه

راهنمای خرید کولر آبی

اینستاگرام سرماسان

پیام بگذارید

X