تجهیزات گلخانه صنعتی را چگونه تهیه کنیم؟ 🌿

تجهیزات گلخانه صنعتی

تجهیزات گلخانه صنعتی مهم‌ترین اصل برای ایجاد و ساخت گلخانه است و نیاز است قبل از احداث گلخانه ، درباره تجهیزات گلخانه ای اطلاعاتی داشته باشیم. با مجله سرماسان همراه باشید.

با افزایش جمعیت جهان، نیاز مبرمی به روش‌های مدرن و صنعتی کشاورزی به منظور بهینه سازی بهره وری و راندمان تولید محصول به وجود آمده است. گلخانه صنعتی، از مهم ترین ابزارهای امروزی برای دستیابی به این هدف می‌باشد. برای ایجاد یک گلخانه مدرن، ابتدا لازم است تا تجهیزات گلخانه صنعتی را بشناسیم.

با خرید و استفاده از بهترین تجیهزات گلخانه صنعتی علاوه بر افزایش بازده و درآمد، آسیب به محیط زیست نیز از بین خواهد رفت. اگر شما هم علاقمند به کشاورزی، صاحب گلخانه و یا به دنبال ایجاد آن هستید، در ادامه با سرماسان همراه باشید تا از تجهیزات گلخانه صنعتی بیشتر بدانید.

گلخانه صنعتی چیست؟

تجهیزات گلخانه صنعتی مهم است اما قبل از آن ، نیاز است تا با ساخت گلخانه و ساختمان و کاربرد آن آشنا شویم. امروزه، گلخانه فضایی محصور است که به منظور پرورش انواع مختلف گیاهان در فصول مختلف سال به کار می‌رود.

در روزهای تابستانی و زمستانی، که دمای هوای خارج بسیار بالا یا پایین و نیز نوسانی است، دما و رطوبت هوای درون آن، با کمک گرفتن از تجهیزات گلخانه صنعتی در محدوده ای مناسب حفظ می‌شود. بدین ترتیب، امکان رشد گیاهان، بدون مشکل به وجود می‌آید.

ملزومات و تجهیزات گلخانه صنعتی - تجهیزات گلخانه صنعتی را چگونه تهیه کنیم؟ 🌿
لیست تجهیزات گلخانه صنعتی

لیست تجهیزات گلخانه صنعتی

ساختمان و پوشش گلخانه صنعتی

بررسی تجهیزات گلخانه صنعتی را از ساختار آن آغاز می‌کنیم. علاوه بر اسکلت، که غالبا از جنس میله‌های فلزی است، گلخانه دارای پوششی به منظور حفظ دما و رطوبت است. این پوشش می‌تواند پلاستیکی، نایلون ضخیم و یا شیشه ای باشد. جنس پوشش، حین ساخت گلخانه با توجه به نظر کارشناس کشاورزی و نیاز گیاهان و آب و هوا انتخاب می‌شود.

سیستم‌های کاهش دما

از مهم ترین تجهیزات گلخانه صنعتی، سیستم خنک کننده می‌باشد. در روزهای شدیدا گرم تابستانی که دمای محیط اطراف بین 30 تا 40 درجه سانتی گراد متغیر است، دستگاه‌های خنک کننده، دمای درون گلخانه را کاهش می‌دهند تا آسیبی به گیاهان نرسد. علاوه بر این، برخی گیاهان در دماهای خاصی بهترین تولید را دارند؛ از این رو، به کارگیری خنک کننده‌ها در هر گلخانه ای ضروری به نظر می‌رسد.

کاهش دما و سرماسازی، حیطه تخصصی سرماسان است. محصولاتی مانند کولر صنعتی آکسیال و کولر صنعتی سانتریفیوژ نمونه‌هایی از بهترین موارد عرضه شده توسط برند سرماسان، از بهترین شرکت‌های عرضه کننده محصولات سرمایشی می‎‌باشد. برای انتخاب گزینه مد نظر خود، با ما در تماس باشید.

سیستم‌های گرمایشی گلخانه

بر عکس مورد قبل، در زمستان که هوای سرد به گیاهان آسیب وارد می‌کند، سیستم‌های گرمایشی کاربرد واضحی دارند. این نوع از تجهیزات گلخانه صنعتی، مزیت کشت و تولید محصول در زمستان را به همراه دارند. تولید محصولاتی باکیفیت و تازه و عرضه آنها به بازار، در فصلی که دیگر کشاورزان، محصولی برای برداشت ندارند!

یکی از مهم‌ترین سیستم‌های گرمایشی برای گلخانه، کوره هوای گرم است که به آن هیتر گلخانه ای و بخاری گلخانه نیز می‌گویند. تامین کامل گرمایش محیط گلخانه حتی در صورت باز و بسته شدن درب‌ها یکی از ویژگی‌های هیتر گلخانه است.

هیتر گرمایش تابشی لوله ای گلخانه ای نیز دیگر محصولی است که جزء تجهیزات گلخانه ای به حساب می‌آید و با عملکرد قابل قبول خود، باعث تامین گرمای مناسب و یکنواخت در سالن گلخانه می‌شود. تامین دمای کارآمد، جلوگیری از یخ‌زدگی نایلون‌ها، رسیدن دمای مطلوب به محصولات و… از جمله مزیت‌های این سیستم گرماتاب می‌باشد.

از مهم ترین تجهیزات گلخانه صنعتی: سیستم‌های آبیاری و تامین رطوبت

نمی‌توان حین بررسی تجهیزات گلخانه صنعتی، سیستم‌های آبیاری و رطوبت ساز را فراموش کرد. در شرایطی که هوای بیرون بسیار خشک و برای گیاهان خطرناک است، این دستگاه‌ها کاربرد خود را ارائه می‌دهند.

جلوگیری از هدررفت آب، تامین آب مورد نیاز گیاهان و جلوگیری از توقف رشد و تولید محصول آنها، امکان آبیاری کمتر و برنامه ریزی شده و نگهداری از گیاهان بسیار حساس، مزایای مهم سیستم‌های آبیاری و رطوبت سازهای مدرن است. از شاخص ترین آنها می‎‌توان انواع سیستم‌ مه‌ پاش مانند پنکه‌ مه‌ پاش را عنوان کرد.

دستگاه‌هایی که شرکت سرماسان، تولید و عرضه کننده پیشرو آنهاست. کارشناسان و متخصصان زبده و مجرب ما آماده اند تا شما را در خرید و نصب بهترین گزینه با توجه به نیازهایتان راهنمایی کنند. منتظر تماس شما هستیم!

تجهیزات گلخانه صنعتی - تجهیزات گلخانه صنعتی را چگونه تهیه کنیم؟ 🌿
تجهیزات ساخت گلخانه – سرماسان

بستر نگهداری گیاهان

روش های جدید کشاورزی گلخانه‌ای، به صورت عمودی و یا افقی فشرده کار می‌کنند. در هر صورت، برای کشت و نگهداری گیاهان، نیاز به بستر و خاک مناسب، مانند قفسه های افقی، طناب های آویزی و مکعب های زمینی می‌باشد.

سیستم‌های مدیریت و پایش اتوماتیک

یک مزیت مهم و قابل توجه گلخانه، امکان کنترل آن به صورت اتوماتیک و بدون نیاز به فعالیت دستی و انسانی، با کمک ابزارهای مدرن و تجهیزات گلخانه صنعتی است.

سیستم‌های مدیریت و تنظیم خودکار دما، رطوبت هوا، رطوبت خاک، نور محیط و ترکیب گازهای هوا می‌توانند حین ساخت گلخانه نصب شوند تا به شما در مدیریت و برنامه ریزی، کمک شایانی نمایند.

خرید و قیمت تجهیزات گلخانه صنعتی

بدیهی است که برای ساخت گلخانه و تهیه تجهیزات گلخانه صنعتی، انتخاب برندی مناسب و مشورت با متخصصان این عرصه ضروری است. اطمینان از اعتبار برند مد نظر، آینده، کیفیت محصولات و درآمد حاصله از کسب و کار شما را تضمین خواهد کرد.

به همین علت، شرکت سرماسان در کنار شماست، تا بهترین کیفیت محصولات را تجربه کنید. سرماسان با در اختیار داشتن بهترین متخصصان سطح کشور و دارا بودن معتبرترین مجوزها در کنار استانداردهای روز دنیا، آماده تولید و عرضه تجهیزات گلخانه صنعتی و دیگر محصولات سرمایشی است.

در این مطلب، ساخت گلخانه صنعتی، تجهیزات گلخانه صنعتی و بهترین برند محصولات سرمایشی و گرمایشی را بررسی کردیم. امید است توانسته باشیم شما را قدمی به داشتن بهترین گلخانه صنعتی نزدیک کنیم.

🔗 دانلود فایل PDF همین محتوا

پیام بگذارید

X