صفر تا صد مه پاش گلخانه ای/ قیمت و راهنمای خرید مهپاش

صفر تا صد مه پاش گلخانه ای/ قیمت و راهنمای خرید مهپاش

صفر تا صد مه پاش گلخانه ای/ قیمت و راهنمای خرید مهپاش

آشنایی کامل با سیستم مه پاش گلخانه ای

اگر صاحب گلخانه باشید، مطمئنا برای تجهیز گلخانه خود و تامین دما و سرمایش لازم به سیستم مه پاش که به آن فوگر گلخانه و رطوبت ساز گلخانه نیز می‌گویند نیاز دارید.

مه‌پاش گلخانه‌ای چیست؟

در ابتدا مقدمه‌ای کوتاه برای کسانی که دوست دارند با مفهوم کلی سیستم مه‌پاش گلخانه‌ای آشنا شوند توضیح مختصری می‌دهیم و در ادامه به اطلاعات جزیی در مورد سیستم مه‌پاش از جمله:

 • تعریف سیستم مه پاش (رطوبت ساز)
 • کاربرد مه پاش در گلخانه
 • ویژگی سیستم مه‌پاش گلخانه
 • قطعات سیستم مه‌پاش گلخانه
 • مشخصات فنی مه‌پاش گلخانه
 • قیمت مه پاش گلخانه‌ای
 • راهنمای خرید بهترین مه پاش

میپردازیم؛ با مجله سرماسان همراه باشید. ✔️

سیستم مه پاش از آنجایی که سیستمی است برای خنک کردن محیط در مدت زمان کوتاه و تامین رطوبت مورد نیاز گیاه در گلخانه استفاده می‌شود بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. یکی از سیستم‌هایی که برای تامین رطوبت مورد نیاز گیاه و کاهش دمای داخلی گلخانه‌ها ایجاد شده است، روش مه پاش است که نام دیگر آن سیستم مه پاش پرفشار است. روش مه‌پاش با ویژگی‌های متعدد خود به عنوان یک روش‌های عالی برای مرطوب کردن هوا و آبیاری خاک می‌باشد که توجه اکثر گلخانه‌داران را به خود جلب کرده است.

سیستم مه‌پاش برای گلخانه جهت مدیریت رطوبت، دما و افزایش بهره‌وری محصولات شما، همچنین انتقال مواد شیمیایی مناسب در سراسر فضای گلخانه برای رسیدن به نتایج هدفمند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در نتیجه، فقط پاشیدن آب بر روی گیاهان شما کافی نیست. می‌دانید، آب کشش سطحی بالایی دارد که باعث می‌شود و ایجاد قطره بر روی برگ‌های گیاهان شود که منجر به جذب ناکارآمد می‌شود. به همین دلیل است که مه‌پاش برای گلخانه جایگزین بهتری بجای آب‌پاش‌ها و اسپری است.

همچنین مه‌پاش مواد شیمیایی و یا حتی آفت‌کش‌های مورد نیاز گیاه را رقیق می‌کند تا جذب آن از طریق ریشه و برگ‌ها برای گیاهان آسان شود.

رطوبت ساز - صفر تا صد مه پاش گلخانه ای/ قیمت و راهنمای خرید مهپاش
صفر تا صد مه پاش گلخانه ای

به همین ترتیب برخی مه‌پاش گلخانه‌ای با قدرت بالا مه را ساطع می‌کنند و جریان‌های هوایی را در سراسر گلخانه ایجاد می‌کنند. این به سادگی به این معنی است که به جای آب از هوا به عنوان رسانه استفاده می‌کند و قطره‌ها را از طریق هوا در فضا معلق می‌کند.

جریان هوا ایجاد شده توسط مه‌پاش گلخانه‌ای ایده‌آل‌ترین راه برای مدیریت رطوبت، دما و انتقال مواد شیمیایی مورد نیاز گیاهان گلخانه‌ای می‌باشد. از سوی دیگر قطره‌های سموم آفت‌کش از طریق میس و پاشش هیدرولیک حشرات و آفت‌هارو بطور ریشه‌کن هدف قرار می‌دهد.

چگونه یک مه‌پاش به گلخانه کمک می‌کند؟

با این حال، برای انتخاب یک سیستم مناسب و اصولی برای گلخانه با نیازهای ضروری گیاهان همچنین دانستن راه‌های متعدد استفاده از مه‌پاش به شما در سالم و پر رونق نگه داشتن گلخانه کمک می‌کند.

به این ترتیب، شما می‌توانید بفهمید که کدام جنبه از گلخانه شما باید درمان شود و یک مه‌پاش گلخانه‌ای مناسبی را بر این اساس انتخاب کنید.

به عنوان مثال، یک مه‌پاش اختصاص داده شده برای رطوبت یا مه‌پاش قابل حمل گلخانه‌ای برای استفاده در بیش از یک مکان وجود دارد.

به طور خلاصه، مه‌پاش گلخانه‌ای با حفظ محیط ایده‌آل برای گیاهان داخل یک گلخانه کمک می‌کند. به عنوان مثال، اگر سطح رطوبت پایین باشد، گیاهان فتوسنتز را به طور موثر انجام نخواهند داد که منجر به عملکرد پایینی می‌شود.

مه‌پاش گلخانه‌ای با ایجاد رطوبت می‌تواند این مشکل را به سرعت با ارائه رطوبت یکنواخت و اصولی برای رشد سالم‌تر گیاهان حل کند.

از سوی دیگر، با توجه به اینکه محیط گلخانه برای رشد حشرات موزی و آفت‌های گیاهی می‌باشد. شما می‌توانید از حشره‌کش مه‌پاش گلخانه‌ای برای ریشه کن کردن آفت‌ها، حشرات و کنترل دقیق رشد یک گیاه سالم و از بین بردن خطرات عوامل بیماری‌زا گیاهی از گلخانه خود استفاده کنید.

مه‌پاش‌های گلخانه‌ای با انتقال حشره‌کش‌ها از طریق مه‌پاش و تولید جریان هوای مصنوعی کمک می‌کنند تا از شر آفت‌ها و حشرات موزی برای همیشه خلاص شوید. علاوه بر آن، تکنیک‌های خنک کننده مه‌پاش گلخانه‌ای نیز فضایی دلپذیر و لذتبخش برای رشد بهتر و مطلوبتر گیاهان ایجاد می‌کند.

تعریف سیستم مه‌پاش (رطوبت‌ساز)

سیستم‌های مه‌پاش، سیستم‌هایی هستند که برای حفظ تعادل رطوبت در ماه‌های تابستان بر اساس قرار گرفتن گلخانه‌ها در هوای گرم استفاده می‌شوند. در دماهای بالا، گیاهان و سبزیجات یا میوه‌ها یا هر محصول گلخانه‌ای به رطوبت بیشتری نیاز دارند.

سیستم‌های مه‌پاش گلخانه‌ای برای متعادل نگه داشتن رطوبت محیط بدون باقی ماندن هیچ رد قطرات آب روی گیاهان و آسیب رساندن به محصولات گلخانه‌ای مفید هستند. سیستم‌های مه‌پاش گلخانه‌ای با پاشیدن نازل مه پاش و قطرات آب گرمای هوا را با تبخیر می‌گیرند و به کاهش ۱۵ درجه‌ای دما کمک می‌کنند. قطرات آب ساطع شده به سرعت تحت فشار زیاد به گاز تبدیل می‌شوند و محصولات موجود در گلخانه بدون خیس شدن رطوبت مورد نیاز خود را تامین می‌کنند.

کاربرد مه پاش در گلخانه

سیستم‌های مه پاش بخش مهمی از هر عملیات گلخانه ای هستند، زیرا نقشی حیاتی در تولید بذر و مواد گیاهی رویشی دارند. هدف اساسی آنها رساندن منبع متناوب آب در حجم کم به مواد گیاهی است که به صورت رویشی تکثیر می شوند یا به دانه هایی که در حال جوانه زدن هستند. سیستم‌های مه‌آبی، در مقایسه با سیستم‌های آبیاری، معمولاً ذرات کوچک‌تری از آب را برای فواصل زمانی کوتاه‌تر تحویل می‌دهند. بسته به نحوه استفاده از سیستم مه پاش و نوع محصولی که در آن استفاده می شود، دوره تولید محصول را می‌توان تسریع یا کاهش داد.

استفاده از سیستم خنک کننده مه پاش برای خنک کردن گلخانه امروزه موثرترین روش خنک کننده در صنعت گلخانه است.

Greenhouse Misting System 1024x559 - صفر تا صد مه پاش گلخانه ای/ قیمت و راهنمای خرید مهپاش
راهنمای خرید مه پاش و رطوبت ساز برای گلخانه

سیستم مه پاش نازلی یا فوگر (fogger) که به آن سیستم رطوبت ساز یا مه ساز نیز می‌گویند، ابزاری جهت ایجاد رطوبت و خنک سازی در محیط هایی نظیر گلخانه‌ها، سالن پرورش گیاه و قارچ، سالن پرورش دام و طیور، نساجی‌ها و فضاهای باز نظیر پارک، رستوران و غیره کاربرد دارد.

ویژگی سیستم مه‌پاش گلخانه

استفاده از سیستم مه پاش گلخانه مزایای مختلفی دارد. در اینجا ما ۵ مزیت برتر سیستم مه پاش گلخانه را گفته‌ایم:

 • به حفظ شرایط مطلوب و ثابت برای رشد بهینه گیاه در تمام طول سال کمک می‌کند.
 • سطح رطوبت را بالای ۳۰ درصد نگه می‌دارد تا رشد مداوم گیاه را تشویق کند.
 • دمای گلخانه را به طور موثر کاهش می‌دهد.
 • امکان پخش بالقوه کودها از طریق سیستم‌های مه پاش را فراهم می‌کند که مکانیسم کارآمد را برای حفظ سلامت گیاه ارائه می‌دهد.
 • به مبارزه با بیماری‌های گیاهی، کاهش استرس گیاه و در نتیجه افزایش سرعت رشد کمک می‌کند.
قطعات و مشخصات فنی مه‌پاش گلخانه

سیستم مه پاش که با نام سیستم رطوبت ساز نازلی، سیستم میست یا فوگر یا مه ساز نیز مشهور است یک ابزار موثر و کارا جهت خنک سازی و تامین رطوبت فضاهای بزرگ یکپارچه نظیر گلخانه های پرورش گل و گیاه و قارچ، سالن های پرورش دام و طیور، سوله ها و فضاهای باز یا بسته صنعتی، فضاهای باز تفریحی، پارک ها و غیره با استفاده از نازل مه‌پاش و ایجاد مه سرد می باشد.

این سیستم مخصوصا جهت خنک سازی و تامین رطوبت گلخانه ها و یا سالن های پرورش دام و طیور که در تابستان با مشکل بزرگ رطوبت پایین و گرمای زیاد محیط مواجه می باشند کاربرد بیشتری یافته است زیرا رطوبت پایین و دمای بالا در این گونه محیط ها باعث کاهش شدید تولید محصول شده و مشکلات عدیده ای را به وجود می‌آورد.

امروزه استفاده از سیستم یا دستگاه مه پاش در مرغداری گوشتی، گاوداری، گلخانه و پرورش قارچ امری ضروری است. امروزه سیستم مه‌پاش برای مرغداری گوشتی یکی از مهمترین اجزای مرغداری می‌باشد.

سیستم مه‌پاش یا مه پاش سرد جهت خنک سازی و تامین رطوبت گلخانه ها و یا سالن های پرورش دام و طیور که در تابستان با مشکل بزرگ رطوبت پایین و گرمای زیاد محیط مواجه می‌باشند کاربرد بیشتری یافته است زیرا رطوبت پایین و دمای بالا در این گونه محیط‌ها باعث کاهش شدید تولید محصول شده و مشکلات عدیده‌ای را به وجود می‌آورد.

اساس کار  سیستم مه پاش سرد بر اصل تولید ذرات بسیار ریز آب در حدود اندازه تقریبی بین ۳ تا ۲۰ میکرون ( بسته با نازل مه پاش مورد استفاده ) با استفاده از نازل مه‌پاش و پخش آن‌ها به طور یکنواخت در کل محیط می باشد که این ذرات به دلیل ریزی و سبکی فوق العاده و نسبت بالای سطح به حجم در هوا به صورت معلق در آمده و با جذب سریع گرمای موجود درفضا تبخیر می شوند و فضا را خنک کرده و رطوبت داخل فضا را افزایش می دهد، بدون اینکه هیچگونه اثری از خیسی بر روی سطح کف از خود باقی بگذارد.

در سیستم مه‌پاش و خنک کننده مه پاش یا دستگاه مه ساز سرد از اصل کاهش ناگهانی فشار از یک فشار بالا به یک فشار پایین برای تبخیر آب استفاده می‌شود که شکل شماتیک زیر از اجزاء سیستم مه‌پاش متشکل از نازل مه‌پاش، نحوه عملکرد آن را نشان می‌دهد.

سیستم مه پاش e1652467756906 - صفر تا صد مه پاش گلخانه ای/ قیمت و راهنمای خرید مهپاش
قطعات سیستم مه پاش

پمپ پیستونی فشار بالا

این پمپ‌ها در اندازه‌ها و فشارهای مختلف و توسط تولید کنندگان متعددی تولید می‌شوند و از اجزاء اصلی ولاینفک یک سیستم مه پاش می‌باشد.

شیر تنظیم فشار

این شیرها را به منظور تنظیم فشار و دبی خروجی پمپ متناسب با تعداد و اندازه نازل مه‌پاش مورد استفاده در هر پروژه بر روی خروجی پمپ پر فشار نصب می‌نمایند. به این ترتیب می‌توان فشار ورودی به سیستم مه پاش را تنظیم کرد. فشار مناسب از خرابی نازل مه‌پاش و سایر اجزای سیستم مه‌پاش (دستگاه مه پاش) جلوگیری می‌کند.

فیلتر آب

فیلتر آب در مسیر ورودی پمپ قرار داده می‌شود تا از ورود ذرات جامد ریز موجود در آب به داخل پمپ و سپس نازل مه پاش جلوگیری نماید. این کار باعث دوام سیستم مه‌پاش می‌شود.

شیلنگ‌های پرفشار

به جهت رساندن آب پر فشار به سر نازل مه پاش استفاده می‌شوند. در سیستم مه پاش از انواع شیلنگ‌های سیم دار تفلون یا لاستیکی یا شیلنگ پلی آمید استفاده می‌شود‌.

نازل‌های مه پاش

این نازل‌ها که در اندازه‌ای مختلف از ۰.۱ تا ۰.۵ میکرون تولید می‌شوند به جهت تبدیل آب پر فشار به درات ریز آب مورد استفاده قرار می‌گیرند. نازل مه پاش دارای انواع برنجی و استیل با سر سرامیکی یا استیل می‌باشند. بر اساس نیاز سیستم مه پاش از اندازه‌ها و تعداد متفاوت نازل استفاده می‌شود.

سختی گیر

در مناطقی که کیفیت آب پایین است و املاح زیادی دارد، برای جلوگیری از بسته شدن نازل مه پاش و از کار افتادن سیستم مه‌پاش به وسیله ته نشینی املاح باید از سختی‌گیر استفاده نمود تا املاح اضافی آب گرفته شده و از ته نشیتی بر روی منافذ نازل مه‌پاش جلوگیری شود.

قیمت مه پاش گلخانه‌ای

یکی از ایتم‌های مورد توجه در تعیین نوع و عملکرد دستگاه مه پاش قیمت خرید، نصب و اجرای آن در بازار می‌باشد. اهمیت شناسایی اجناس مرغوب و توجه به تفاوت قیمت‌های ارائه شده در کنار کیفیت آن، کمک شایانی در گزینش صحیح از محصول می‌کند.

چرا که طراحی و اجرای این سیستم نیاز به تخصص و مهارت کافی داشته و با توجه به کاربری مورد نیاز، نوع محصول و نحوه اجرای آن متفاوت می‌گردد. در نتیجه تمام نکات ذکر شده تاثیر مستقیمی در هزینه‌ی نهایی کار خواهد داشت.

هزینه سیستم مه پاش بر اساس آیتم‌های متفاوتی شامل تهیه مواد و دستگاه مورد نظر و نصب آن، قابل بررسی و تخمین زدن می‎باشد. همچنین قابل ذکر است که لیست قیمت‌های دستگاه‌های مه‌پاش به طور دقیق نیز توسط برندهای عرضه کننده عنوان گشته است.

مه پاش سرماسان - صفر تا صد مه پاش گلخانه ای/ قیمت و راهنمای خرید مهپاش
سیستم مه پاش در گلخانه ها و پرورش قارچ

شرکت شایانیر صنعت آرتان با نام تجاری سرماسان تولیدکننده و مجری سیستم‌های مه پاش نازلی در کشور می‌باشد كه با بهره‌گيری از متخصصین مجرب، به همراه وجود زيرساخت‌ها و تجهيزات دقيق، اهتمام خود را بر جلب و اعتلای هرچه بيشتر رضايت مشتری قرار داده است و با کیفیت‌ترین تجهیزات و قطعات سیستم مه پاش را جهت مصارف مختلف با کارائی فوق العاده بالا عرضه می‌نماید.

هدف شرکت سرماسان، كسب رضايت مشتری در تمامي وجوه با ارائه خدمات پس از فروش و قيمت‌هاي رقابتی، در كوتاه‌ترين زمان ممكن است. این گروه با متخصصین مجرب آماده طراحی سیستم‌های اختصاصی برای تامین رطوبت جهت مصارف گوناگون صنعتی می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌‌توانید با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

تماس با ما : ۲۲۲۲۹۱۷۶-۰۲۱
امتیاز دهید

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X