اهمیت استفاده از فن تهویه گلخانه

اهمیت استفاده از فن تهویه گلخانه

طی سال‌های اخیر کار گلخانه با اقبال خوبی روبرو شده است و بخشی از مردم به گلخانه‌داری رو آورده‌اند. اما در کنار آن، یکی از نگرانی‌های گلخانه‌داران تهویه و سرمایش گلخانه بوده است که شرکت سرماسان توانسته با ساخت تجهیزات موردنیاز گلخانه از فن تهویه گلخانه، این مشکل را حل کند.

آب و هوای بهینه برای گلخانه خود را با فن تهویه گلخانه‌ای مدرن و زیبا ایجاد کنید. به لطف طراحی جدید، موتور جدید و ترکیب بهبود یافته موتور و پروانه، فن تهویه گرماسان یکی از کم مصرف‌ترین فن‌های گلخانه‌ای در سراسر جهان است. ایجاد یک آب و هوای یکنواخت گلخانه‌ای هرگز اینقدر مقرون به صرفه نبوده است! علاوه بر این، کارگران بدون شک از صدای دلپذیر فن قدردانی خواهند کرد. همه این‌ها با بالاترین کیفیت ارائه می‌شود، همانطور که شما از سیستم‌های سرماسان انتظار دارید.

فن تهویه با جریان هوا نه تنها نقش مهمی در خنک سازی گلخانه ایفا می‌کند، بلکه سطح رطوبت را نیز حفظ می‌کند. اگرچه تهویه به خنک شدن گلخانه کمک می‌کند، اما برای حفظ سلامت گیاهان باید گردش هوای مناسب در زمستان نیز انجام شود.

هوا از طریق دریچه‌ها وارد گلخانه می‌شود و سپس با کمک فن هوا گردشی در کل ساختار حرکت می‌کند.

فن تهویه گلخانه
سرماسان تولیدکننده تجهیزات سرمایشی

مزیت استفاده از فن تهویه گلخانه

گلخانه به هیچ وجه نباید دارای هوای گرم و یا سرد مطلق باشد تا محیط رشد ایده‌آل برای گیاهان فراهم شود. در همین زمینه فن و پد گلخانه یکی از تجهیزات کاربردی در گلخانه‌ها می‌باشد، زیرا هوای داخل گلخانه را به صورت واقعی به حرکت در می‌آورد و باعث جابجایی هوا، تامین اکسیژن و رطوبت لازم جهت رشد محصولات می‌شود. از سویی دیگر بالا رفتن دما موجب کاهش رشد و بازدهی و حتی در برخی مواقع از بین رفتن گیاهان و محصولات، رشد آفات گیاهی و تکثیر آن ها می‌گردد.

در ادامه برخی مزایا و ویژگی‌های مهم و همچنین اهمیت استفاده از فن گلخانه‌‌ای سرماسان را می‌خوانید.

  • کاهش دما و خنک کردن گلخانه
  • تأمین دی اکسید کربن لازم برای فتوسنتز گیاه
  • تبادل هوای داخل و خارج گلخانه
  • جلوگیری از آفت زدگی محصولات
  • کنترل دما و میزان گردش هوا توسط فن گلخانه ای
  • تنظیم عمل گرده افشانی
  • تنظیم رطوبت داخل گلخانه با توجه به نوع گیاهان

 

فن تهویه گلخانهبرای آشنایی بیشتر با محصولات ما می‌توانید با مجله سرماسان همراه شوید.