عملکرد کولر صنعتی آبی سرماسان

عملکرد کولر صنعتی آبی سرماسان

عملکرد کولر صنعتی آبی سرماسان

کولر صنعتی آبی یکی از اصلی ترین تجهیزات کارهای صنعتی می‌باشد که برای تامین هوای مطلوب در روزهای گرم سال و خنک کردن محیط مورد نیاز هر مجموعه ای است.

شرکت سرماسان تولید کننده و عرضه کننده انواع کولر صنعتی آبی در ایران در ۲ مدل کولر آکسیال صنعتی و کولر سانتریفیوژ صنعتی و در ظرفیت های مختلف می‌باشد.

این کولرها در دو نوع با فن آکسیال و فن سانتریفیوژ تولید می‌شوند که به دلیل خنکی بالا و توان‌های بالا بهترین گزینه برای انواع فضاهای بزرگ و متوسط در کاربری‌های متفاوت می‌باشد. مثل سرمایش سوله، سرمایش مسجد، سرمایش پاساژ، سرمایش انبار، گلخانه‌ها و… .

شرکت سرماسان بیش از ۱۵ سال سابقه در طراحی و تولید دارد و همچنین لازم است که گفت شبکه گسترده فروش و خدمات پس از فروش در سراسر کشور را نیز دارا می‌باشد. سرماسان قابلیت تولید انبوه و ارسال به سراسر کشور در کمترین زمان را دارد و همچنین صادرکننده آن به کشورهای آذربایجان، ارمنستان، عرق، عمان، ترکیه و.. می باشد. 

54712 1024x683 - عملکرد کولر صنعتی آبی سرماسان
کولر آکسیال و کولر سانتریفیوژ – سرماسان

عملکرد کولر صنعتی آبی سرماسان

نحوه عملکرد کولر صنعتی آبی سرماسان : آب موجود در سیستم با جریان هوای گرم ورودی به پدهای سلولزی یا پوشال‌های کولر ارتباط پیدا کرده و سپس انرژی مولکول‌های خود را به آب انتقال می‌دهد. آب نیز به دلیل آنتالپی بالای تبخیر خود میزان قابل ملاحظه‌ای انرژی و گرما برای تبخیر نیاز دارد.

بنابراین به بخار آب تبدیل شده و حجم بالایی از جریان هوا را خنک می‌نماید. وظیفه فن کولر صنعتی نیز در این پروسه، افزایش فشار این جریان هوای خنک شده و انتقال آن به محیط اطراف است.

ماشین‌ها و دستگاه‌های انتقال آب اصطلاحاً پمپ (Pump) نامیده می‌شوند. اما در صورتی که گاز (برای مثال هوا) نیز همراه آب باشد سه مرحله در این پمپ مورد بررسی قرار خواهد گرفت که بستگی به فشار موجود در سیستم دارند.

در صورتی که افزایش فشار اندک باشد (در حد چند اینچ آب)، می‌توان پمپ مورد نظر را یک فن (Fan) نامید. در واقع تا فشار حدوداً یک اتمسفر پمپ مورد نظر را دمنده (Blower) می‌نامند. اما برای فشارهای بالاتر از یک اتمسفر اصطلاح کمپرسور (Compressor) به کار می‌رود. همان طور که شرح دادیم یکی از مهم‌ترین اجزای سیستم‌های سرمایشی صنعتی تبخیری همین فن‌ها یا دمنده‌ها هستند.

اساس کار فن کولر صنعتی

سیستم فن در کولر صنعتی جریان هوا را با فشار زیاد به محیط خارج از کولر انتقال می‌دهد. زمانی که جریان هوا وارد سیستم کولر می‌شود. خنک شده و سپس وارد سیستم فن می‌گردد. فن، با استفاده از پره‌هایی که به سرعت در حال چرخش و حرکت هستند. فشار هوا را افزایش داده و آن را به بیرون هدایت می‌نمایند. در واقع می‌توان گفت طی این پروسه، فن سرعت را به فشار تبدیل می‌کند.

ویژگی‌های کولرهای صنعتی سلولزی سرماسان

کولرهای صنعتی سرماسان که با استفاده از پد سلولزی تولید می‌شوند و کارایی بالایی دارند، یک سری ویژگی‌هایی داشته که در ادامه در مورد این کولر سلولزی صنعتی توضیح مختصری خواهیم داد:

کولر سلولزی سرماسان، دارای عمر طولانی (بین ۳ تا ۷ سال) هستند و کاملا مفید می‌باشند. نکته مهم دیگر این است که بالاترین راندمان را در بین کولرهای دیگر در بازار دارند. مصرف برق و آب این کولرها نیز کاهش چشمگیری داشته و در بین رقبای خود، کمترین میزان مصرف سوخت را دارد.

استفاده از مرغوب‌ترین پد سلولزی موجود در بازار نیز،‌ چند مزیت از جمله؛ خنک سازی بهتر، عدم پوسیدگی و رسوب گرفتن، سرویس و تمیزکاری آسان، سرمایش یکنواخت و کامل و… می‌باشد.

در ‌آخر

شما خریداران محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کولر صنعتی آبی می‌توانید مجله سرماسان را مطالعه کنید. برای خرید کولرهای آبی شرکت سرماسان و جهت آگاهی از قیمت کولرهای آبی سرماسان با کارشناسان فروش شرکت در ارتباط باشید.

X