هواساز چیست؟

هواساز چیست؟

هواساز چیست؟

هواساز و سیستم تهویه مطبوع را می‌توان در معنایی مختلف تعریف کرد. که در این مقاله به تعریف این سیستم سرمایشی سرماسان پرداخت شده است.

هواساز چیست؟

هواساز یا تهویه مطبوع سیستمی است که برای خنک کردن یک فضا با حذف گرما از فضا و انتقال آن به قسمتی از خارج استفاده می‌شود. سپس هوای خنک را می‌توان از طریق تهویه در سرتاسر ساختمان و یا سالن جابجا کرد. سیستم‌های تهویه مطبوع برای کار کردن به مقداری کار نیاز دارند، در غیر این صورت آنتروپی به طور طبیعی کاهش می‌یابد که توسط قانون دوم ترمودینامیک ممنوع است.  جالب است بدانید که سیستم‌های تهویه مطبوع مشابه پمپ حرارتی عمل می‌کنند، اما در عوض یک چرخه خنک کننده را دنبال می‌کنند. سیستم تهویه مطبوع در هر اقلیمی قابل استفاده است ولی در مناطق مرطوب باید از چیلرهایی که مناسب اقلیم با رطوبت بالا هستند استفاده کرد که  سرمایش فضای مورد نظر را به درستی تامین شود.

هواساز دستگاهی است که در تهیه هوای مطبوع انواع محیط‌ها، سالن‌های صنعتی، تجاری، ساختمان‌های مسکونی و… برای کنترل و تنظیم دما، رطوبت و کیفیت هوا  به کار می‌رود. به عبارتی این دستگاه توان ایجاد هوای مورد نظر برای انواع محیط‌های مختلف را در کیفیت، میزان رطوبت و درجه حرارت مطلوب دارد. همچنین این دستگاه را می‌توان یکی از اجزای اصلی سیستم تهویه مطبوع دانست.

در تعریف دیگر هواساز یکی از دستگاه‌های تهویه مطبوع می‌باشد. این دستگاه امکان فیلتراسیون، تنظیم رطوبت هوا و تنظیم دمای هوا را دارد. این دستگاه در انواع مختلف آپارتمانی و صنعتی تولید می‌شود. به همین جهت می‌توان در ساختمان‌های مسکونی و کارگاه‌های صنعتی و فضاهای بزرگ عمومی از این دستگاه‌ها استفاده کرد.

3 PDH 1 - هواساز چیست؟کاربرد سیستم تهویه مطبوع

کاربردهای انواع هواسازها، که براساس محل قرارگیری و ظرفیت لازم برای محیط مشخص تقسیم بندی می‌کنیم. دستگاه‌های تامین هوای تازه برای مجتمع‌های مسکونی، اداری و تجاری ساختار ساده و از نظر سیستم کنترلی بسیار اقتصادی هستند. از طرفی دستگاه‌های هواساز صنعتی با توجه به ظرفیت‌های مختلف آن‌ها  برای  محیط‌های صنعتی در ظرفیت‌های بالا و ابعاد بزرگ توسط شرکت سرماسان تولید و عرضه می‌شود و مورد استفاده سالن‌های صنعتی و تجاری مختلف قرار می‌گیرد. در صنایع غذایی، داروسازی و بیمارستانی از هواسازهایی که ساختار و سیستم کنترلی پیچیده‌ای دارند استفاده می‌گردد.

سیستم‌های تهویه مطبوع یا همان هواساز سرماسان با توجه به توان بالایی که در کنترل دما و رطوبت محیط‌های مختلف در مساحت‌های متفاوت دارند، در تمامی مراکز صنعتی، مسکونی و آپارتمانی قابل استفاده هستند.

از مراکزی که در آن‌ها استفاده از هواساز ضروری و مهم است. عبارتند از:

  • مراکز صنعتی
  • محیط‌های درمانی و بیمارستان‌ها و صنایع داروسازی
  • محیط‌های عمومی بزرگ، فروشگاه‌ها و مجتمع‌های تفریحی
  • مجتمع‌های مسکونی و ساختمان‌های شخصی

واحد تولید این شرکت با همکاری شرکت‌های معتبر دنیا و استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا در زمینه تولید و ساخت انواع سیستم‌های سرمایشی مختلف با توجه به محیط کاربری شما با قیمت مناسب فعالیت می‌نماید و به همین دلیل پاسخگوی نیاز اکثریت مشتریان می‌باشد.

امتیاز دهید
X