کاربرد سیستم‌های مه پاش (مه ساز) چیست؟

کاربرد سیستم‌های مه پاش (مه ساز) چیست؟

کاربرد سیستم‌های مه پاش (مه ساز) چیست؟

دستگاه‌های تولید و تنظیم رطوبت از جمله مه ساز سرماسان کاربردهای متفاوتی در صنایع مختلف دارند. کار اصلی این دستگاه‌ها، تولید رطوبت و مه با کیفیت‌های مختلف و به روش‌های متفاوت می‌باشد. کاربردهای بسیار متنوعی در صنایع مختلف دارد.

سيستم مه پاش يک ابزار بسيار موثر و کارا جهت تامين رطوبت، خنک کردن و یا کاهش گرد و خاک محیط می‌باشد. سیستم‌های مه ساز همچنین برای از بین بردن بوهای نامطلوب در فضاهاي بزرگ و يکپارچه مورد استفاده قرار می‌گیرند. مانند: سرد خانه‌های نگهداری میوه، گلخانه‌هاي پرورش گل و گياه، سالن‌های پرورش قارچ، سالن‌هاي پرورش دام، مرغداری‌ها، سوله‌های تولید در کارخانجات، انبارها و یا حتی خنک کردن سریع محصولات تولیدی و یا خنک کردن دستگاه‌های صنعتی می‌باشد.

سیستم مه پاش همچنین در فضاهاي باز تفريحي و تجاری از قبیل سواحل شنی، هتل‌ها و تالارها و پارک‌ها و فضای سبز ویلاها جهت خنک کردن و لطافت هوا در تابستان کاربرد فراوانی دارد. سیستم مه پاش همچنین با ایجاد جلوهای ويژه در اطراف استخر، برکه و آبنماها زیبایی خاصی به فضای سبز می‌بخشد.

اين سيستم مخصوصا در تابستان که با مشکل خشکی هوا و گرماي زياد محيط مواجه هستیم کاربرد بيشتري يافته است. خشکی هوا و دماي بالای محیط در صنایع مختلف،  باعث کاهش شديد کمیت و کیفیت توليد محصول می‌شود همین مورد مشکلات عديده‌اي را به وجود مي‌آورد.

سیستم مه‌پاش scaled 1 1024x683 - کاربرد سیستم‌های مه پاش (مه ساز) چیست؟

کابردهای سيستم مه پاش- مه ساز

خنک سازي محيط:

میزان خنک شدن دمای محیط توسط سيستم مه پاش با توجه به درصد رطوبت نسبي محیط متغیر است. سیستم مه پاش در منطقه‌اي با رطوبت نسبي 80 در صد تنها حدود 5 درجه سانتي‌گراد موجب کاهش دما می‌گردد. ولی در منطقه‌اي با رطوبت نسبي 30 درصد تا 15 درجه سانتي‌گراد و در منطقه‌اي با رطوبت نسبي 10 درصد حدود 20 درجه سانتي‌گراد دما را کاهش دما می‌دهد. عملکرد سيستم مه پاش جهت خنک کردن محیط، مستقيما به رطوبت محيط بستگی دارد. و در مناطق خشک عملکرد مطلوبی دارد.

رطوبت زني و تهویه مطبوع:

سیستم تلفیقی مه پاش با فن‌های دمنده یک روش بسیار مناسب برای استفاده در سالن‌های بزرگ در کارخانجات و همچنین گلخانه‌های صنعتی و مرغداری‌ها و گاوداری‌ها می‌باشد‌. نازل مه پاش یا رطوبت ساز بر روی جت فن‌های دمنده و یا فن تهویه نصب شده است. با ایجاد مه به همراه باد باعث خنک شدن محیط می‌گردد.

کنترل آفات (با استفاده از کنترل دما و رطوبت محيط از انتشار آفاتي که در اثر رطوبت پايين و دماي بالا منتشر مي‌شوند جلوگيري مي‌کند).

کنترل گرد و غبار، ذرات آلوده و از بین بردن بوي بد محیط از مزایای سیستم‌های مه ساز است. (با مرطوب شدن هوا و انتشار ذرات ريز آب در فضا ذرات گرد و غبار و بوي بد محيط در اين ذرات آب حل می‌شود.)

سم پاشي و کوددهي (سم‌ها و کودهاي مايع را مي‌توان به وسيله اين سيستم به صورت يکنواخت در کل فضا پخش نمود البته باید از نازل‌های مخصوص این کار استفاده نمود).

کاربری‌های سیستم‌های مه پاش

سيستم مه ساز يک ابزار بسيار موثر و کارا جهت تامين رطوبت، خنک کردن و یا کاهش گرد و خاک محیط و از بین بردن بوهای نامطلوب در انواع فضاهاي باز و فضاهای بزرگ و يکپارچه نظير:

فضاهای صنعتی:

 • سرد خانه‌های نگهداری میوه
 • گلخانه‌هاي پرورش گل و گياه
 • سالن‌های پرورش قارچ
 • سالن‌هاي پرورش دام و مرغداری ها
 • سوله‌های تولید در کارخانجات ، انبارها
 • خنک کردن سریع محصولات تولیدی
 • خنک کردن دستگاه‌های صنعتی

فضاهای تجاری:

 • انواع رستوران‌ها و کافه‌های باز و باغ رستوران‌ها
 • انواع فضاهاي باز تفريحي و تجاری از قبیل سواحل شنی
 • هتل‌ها و تالارها و پارک‌ها و فضای سبز ویلاها
 • ایجاد جلوهای ويژه در اطراف استخر، برکه و آبنماها

سیستم‌های مه ساز شرکت سرماسان با بهترین و باکیفیت‌ترین متریال روز دنیا ساخته شده و جهت اطلاع از قیمت مه‌پاش و خرید آن می‌توانید با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

امتیاز دهید
X