قابلیت‌های سیستم مه‌پاش گلخانه‌ای سرماسان

قابلیت‌های سیستم مه‌پاش گلخانه‌ای سرماسان

طی سال‌های اخیر، افزایش گلخانه‌داری را در بین مردم شاهد بوده‌ایم و امروزه استفاده از محصولات گلخانه‌ای رواج پیدا کرده است. البته کشاورزان و افرادی که اقدام به پرورش محصول می‌کنند باید در گلخانه خود از تجهیزاتی استفاده کنند تا محصولات‌شان بهترین و بیشترین بازدهی را داشته باشد؛ یکی از این تجهیزات، سیستم مه‌پاش می‌باشد.

سیستم مه‌پاش گلخانه چیست و چکار می‌کند؟

برای آن‌که در گلخانه خود دمای مرطوب و یکنواختی داشته باشیم، استفاده از سیستم مه‌پاش لازم و تاثیرگذار است. نصب سیستم مه‌پاش سرماسان می‌تواند بهترین انتخاب ممکن برای شما باشد تا با آن گلخانه و محصول خود را خنک و شاداب نگه دارید.

با استفاده از این سیستم، ذرات معلق ریز آب در هوا، حرارت و گرما را کاهش داده و به رطوبت مطلوب می‌رسیم، زیرا ثابت نگه داشتن رطوبت، یکی از عوامل مهم در گلخانه‌ها است. باید بدانیم رطوبت زیر 30 درصد برای گیاهان خطرآفرین بوده و حتی این احتمال وجود دارد که در نهایت منجر به از بین رفتن محصولات شود.

روش کار سیستم مه‌پاش نیز اینگونه می‌باشد که، ذرات پودری شکل آب که توسط دستگاه تولید شده، حرارت هوا را گرفته و خود تبخیر می‌شود. در نهایت خنک‌سازی محیط انجام می‌شود که این کار توسط نازل‌های متصل به شیلنگ‌های تحت فشار سیستم مه‌پاش شکل می‌گیرد. نکته مهم درباره سیستم مه‌پاش گلخانه‌ای سرماسان این است که هوا را می‌تواند ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتی‌گراد خنک کند.

اجزای سیستم‌های مه‌پاش

سیستم مه‌پاش از قطعات مختلفی تشکیل شده است که در ادامه می‌خوانید:

  • پمپ
  • نازل
  • شیلنگ
  • تابلوی برق
  • سیستم ضد چکه
  • سیستم تصفیه آب

اجرای سیستم مه پاشیک نکته مهم دیگر که باید بدانید این است که؛ دستگاه مه‌پاش تنها برای مصرف گلخانه‌ای نیست! این سیستم هم در فضای باز و هم در فضای بسته قابل استفاده می‌باشد.

در فضای باز در محل‌هایی همچون کافی‌شاپ‌ها، رستوران‌ها، تراس، آلاچیق و… مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث خنک شدن محیط و شادابی افراد می‌شود. در فضای بسته نیز همچون گلخانه‌ها، گاوداری‌ها و… کارایی داشته و رطوبت محیط را تامین می‌نماید.

شرکت سرماسان، تولیدکننده مدرن‌ترین سیستم‌های سرمایشی می‌باشد که «سیستم مه‌پاش» و همچنین «پنکه مه‌پاش» را تولید و عرضه می‌کند. این شرکت آماده طراحی، مشاوره و تامین سیستم‌های مه پاش می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت، با کارشناسان سرماسان تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید:
اهمیت استفاده از فن گلخانه
۱۰ قابلیت سیستم‌های مه‌پاش