نحوه عملکرد کولر آکسیال پایین زن سرماسان

نحوه عملکرد کولر آکسیال پایین زن سرماسان

نحوه عملکرد کولر آکسیال پایین زن سرماسان

کولر آکسیال پایین زن سرماسان در 2 مدل با هوادهی 40 و 50 هزار متر مکعب بر ساعت مناسب برای مکان‌هایی از 260 تا 400 متر مربع می‌باشد. کولر صنعتی آکسیال به طور کلی قابل نصب بر روی سطح، اعم از سطح بستر، بام و یا سکو در هر ارتفاعی می‌باشند. البته که این کولر برای استفاده در سالن‌های بزرگ، کارگاه‌ها و کارخانجات و … نیز بسیار مناسب است.

اجزای کولرهای آکسیال

 • تشتک کولر
 • خروجی هوای کولر
 • بدنه کولر
 • آبریزها
 • فلوتر مکانیکی
 • الکترو موتور
 • پمپ آب کولر
 • پمپ تخلیه
 • فن آکسیال
 • اینورتر
 • پد سلولزی و فیلتر
IMG 4272 1024x696 - نحوه عملکرد کولر آکسیال پایین زن سرماسان
کولرهای آکسیال پایین زن سرماسان

عملکرد کولر آکسیال :

در کولر آکسیال پایین زن آب توسط الکتروپمپ از تشت به منیفولد (شش راهی) هدایت می‌شود و از آنجا بین آبریزها توزیع شده و سپس به شکل کاملا یکنواخت بر روی پدها می‌ریزد و آن‌ها را خیس نگه میدارد. با کار الکترو فن و ایحاد خلا، نسبی در محفظه کولر، هوا از روی پد های مرطوب مکش می‌شود و به سمت خروجی هدایت می شود.

ساختار پد سلولزی به گونه ای است که شیار های با زوایای 45 و 60 درجه، شیارهای لایه مجاور را با زوایای 15 و 30 درجه قطع می‌کند. این در حالی است که لایه نازک آب روی سطع پد به سمت پایین در حرکتند و هوا از منافذ باز بین لایه‌ها عبور می‌کند. جریان هوا عمود بر جریان آب است.

به دلیل تغییر جهت هوا که به دفعات در شیارها صورت می‌گیرد ذرات معلق موجود در هوا را ب داخل لایه نازک آبی که آن را احاطه کرده است پرتاب می‌کند و در نتیجه این ذرات همراه آب به داخل تشت کولر ریخته می‌شود.

چگونگی عبور هوا در کولر

عبور هوا از روی پدهای مرطوب موجب تبخیر آب پدها شده و آب برای تبخیر شدن گرمای هوا را جذب می‌کند و در نتیجه موجب خنک شدن هوا شده و هوای خنک با رطوبت بالا از خروجی کولر از طریق کانال به مکان مورد نظر هدایت می‌شود. با توجه به شکل خاص شبکه‌های کولر این مدل از کولرهای تبخیری حتی در نواحی مرطوب نیز کارایی داشت و می‌توان از آن برای خنک کردن مکانهای مرطوب استفاده نمود.

پد سلولزی حتی زمانی که هوا دارای گرد و غبار می‌باشد دارای خاصیت خود شویی است. در پد سلولزی قطرات آب به داخل فضای مورد نظر سرمایش حمل نمی‌گردند و این بدین معنی است که بیشترین مقدار از تبخیر اتفاق می‌افتد. عدم حمل قطرات آب در جریان هوای خنک از موارد بسیار مهم است که انتقال باکتری‌های مضر تنفسی را بسیار کاهش می‌دهد و هوای سالم را تامین می‌نماید.

بستر فتیله مانند پد سلولزی، مانع از ایجاد نقاط خشک می‌شود. ضمن اینکه میزان بالای جذب آب در پد از عوامل مهم در خنک شدن هوا است. به‌ طوریکه یک متر مکعب از پد سلولزی قادر به جذب 10 لیتر آب می‌باشد. راندمان تبخیر بر اساس سرعت هوا با توجه به انتخاب سرعت الکتروفن متغیر می‌باشد. ضمن اینکه پدها قابلیت کارکرد با آب تا دمای 40  درجه سانتی‌گراد را دارد .

برند سرماسان

شرکت سرماسان یکی از تولیدکننده‌های مدرن و برتر کولرهای آکسیال در ایران است. با بیش از 15 سال سابقه تولید سیستم‌های سرمایشی می‌باشد. بنابراین شما خریداران محترم می‌توانید با اطمینان خاطر و خیالی آسوده اقدام به خرید کولر آکسیال پایین زن با توجه به محیط کاربری خود فرمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول و قیمت کولرهای آکسیال می‌توانید با کارشناسان سرماسان در ارتباط باشید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد محصولات می‌توانید به مجله سرماسان مراجعه کنید و یا در صورت نیاز از مشاوره های تلفنی ما بهره مند شوید. در ضمن شرکت سرماسان در سرتاسر سال در نمایشگاه‌های تمامی استان‌های ایران محصولات خود را به نمایش می‌گذارد و شما به راحتی میتوانید از نزدیک با محصولات آشنا شوید و اطلاعات مورد نظر خودتون را از کارشناس‌های سرماسان دریافت کنید.

شرکت سرماسان در تمامی استان‌های ایران آماده خدمت رسانی می‌باشد؛ شماره تماس ۰۲۱۲۲۲۲۹۱۷۶

X